Глава ПЦУ вшанував пам’ять повстанців на Збаражчині

Від каплички у центрі села Бодаки (Вишнівецька ОТГ) духовенство, представники влади та громадськості, ветерани АТО, родичі загиблих військовослужбовців на сході держави вирушили в урочище Зімно, де 75 років тому відбувся останній бій 48-и героїв з Бодаків, Лоз та інших сіл Вишнівеччини. На місці їхньої криївки насипано символічну могилу та встановлено капличку.

Божественну літургію у капличці звершив Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній спільно із владиками та священнослужителями.

Блаженніший митрополит Епіфаній після літургії вручив церковні грамоти, серед удостоєних депутати Тернопільської обласної ради – Володимир Мисик, Олег Сиротюк та Михайло Тимошик.

«Маємо велику честь вітати на Тернопільщині і на цьому святому місці Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнішого митрополита Епіфанія. І хоча подія, про яку ми сьогодні молитовно згадували в урочищі Зімно, має гіркий присмак, адже йдеться про загибель українських героїв-повстанців, але їхня жертва не була марною, – наголосив, звертаючись до присутніх очільник обласної ради Віктор Овчарук. – Свідченням цього сьогодні є наша Самостійна Україна та наша Помісна Українська Православна Церква. Ті молоді хлопці 75-років тому вмирали з ім’ям Бога й України на устах, залишивши своїм подвигом заповіт сучасникам і нащадкам – жити і боротися заради здобуття та утвердження незалежної Української Держави і Церкви. Такі могили є скрізь у нашій області – і у лісах Бережанщини, Чортківщини, Кременеччини, Шумщини, і у печерах Борщівщини, полях Козівщини. Вся наша земля просякнута кров’ю борців за волю України – членів Української Повстанської Армії. Сьогодні ми є свідками того, як здійснюється їхні заповіт та заповіт сотень тисяч українських борців. А отже – їхня справа жива! І нам належить її продовжувати далі».

Блаженніший митрополит Епіфаній також відслужив панахиду на символічній могилі загиблих Героїв.

Після мітингу-реквієму відбулася реконструкція боїв сімдесятип’ятирічної давнини. Чисельних учасників дійства пригостили кашею та юшкою з польової кухні. На завершення відбувся концерт, на якому лунали повстанські пісні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *